Barbie ve Ken’e Ne Olur? – Hollywood Hayatı


Margot Robbie


Galeriyi görüntüle

İmaj Kredisi: Warner Bros.

Film başladığında, Basmakalıp Barbie’nin Barbie Diyarı’ndaki hayatı mükemmel, ta ki mükemmel olmayana kadar. Ölüm, düztabanlık ve selüliti düşünmeye başlayınca Garip Barbie’ye (Kate McKinnon) cevaplar için. Garip Barbie, Barbie’ye öğüt veriyor (Margot Robbie) gerçek dünyaya gitmesi ve onunla oynayan kızı bulması gerektiğini. Barbie, kızın kendine yardım etmesi ve Barbie Land’den gerçek dünyaya giden portalı düzeltmesi için yardım etmelidir.

Margot Robbie
Barbie rolünde Margot Robbie. (Warner Bros.)

Barbie, Ken (ryan kaz yavrusu) ve her şeyin Barbie Land’in tam tersi olduğunu keşfederler. Barbie, Barbie’lerin ve kadınların burada nasıl algılandığına dair bir eğitim alırken, Ken hızla toksik erkeklikle tanışır. Bu erkek egemen dünya, Barbie’nin beklediği gibi değil.

Barbie bunu hemen fark eder. Amerika Ferrera’nın Onunla oynayan Gloria, genç kızı Sasha değil (Ariana Greenblatt). Gloria’nın anıları, Barbie’nin zihninde gördüğü anılardır. Mattel’den kaçan Barbie, Gloria ve Sasha’yı Barbie Ülkesi’ne götürür.

Barbie oraya vardığında Ken, ataerkilliği Barbie Ülkesine tanıtma konusunda şimdiden bir adım öndedir. Barbie’ler tamamen Ken’ler tarafından kontrol ediliyor ve ataerkiye karşı hiçbir savunmaları yok. Ken’ler, Barbie’lerin tüm ilerlemesini devralıyor ve geri alıyor.

Barbie tüm umudun kaybolduğuna inanıyor. Hiç kimse veya hiçbir şey için yeterince iyi hissetmiyor. Barbie’yi toparlanması için cesaretlendiren Gloria’dır. Oyunun kurallarını değiştiren bir monologda Gloria, kadınların kadın düşmanlığıyla dolu bir dünyada başarılı olmak için her zaman nasıl savaşmak zorunda kaldığını açıklıyor. Kadınlar her zaman sıra dışı olmaları gerektiğini hissederler. Ama sadece bir kadın olmak – sıradan bir kadın bile – zaten olağanüstü.

Barbie
Margot Robbie, Ariana Greenblatt, America Ferrera ve daha fazlası. (Warner Bros.)

Gloria’nın konuşması Barbie’yi telaşından çıkarır. Barbie, Ken ailesinin anayasayı değiştirmesini ve Barbie Ülkesini sonsuza dek mahvetmesini engellemeye kararlıdır. Gloria’nın gerçeklik kontrolü, diğer Barbie’lerin beyinlerini yıkamanın anahtarıdır. Barbie, Gloria, Sasha ve Allan, Barbie’leri kendi taraflarına çekerken Ken’leri yavaş yavaş birbirlerine düşürürler. Bu, sahilde topyekun bir Ken savaşıyla sonuçlanır.

Barbie’ler, Barbie Land’i geri alır. Barbie’lerin tüm özerkliği yeniden sağlandı. Yarattığı tüm kaosa rağmen Barbie, Kendom alevler içinde kaldıktan sonra Ken’i rahatlatır. Ken, ataerkil düzenin sadece atlarla ilgili olmadığını anlayınca gerçekten “ilgisiz” kaldığını itiraf ediyor.

Barbie, onu hafife aldığı için Ken’den özür diler. Ancak, hala onun hakkında aynı şekilde hissetmiyor. Ken, en hafif deyimiyle harap oldu. Sadece onun sayesinde var olduğuna inanıyor. Barbie, Ken’i onun için endişelenmeden gerçekte kim olduğunu keşfetmeye teşvik eder. Sadece Ken için endişelen.

Barbie Land’i kurtarmasına rağmen, Barbie hala aitmiş gibi hissetmiyor. Gloria, Barbie’nin hikayesinin nasıl bittiğini merak ediyor. Barbie, “Bir sonum olduğunu sanmıyorum,” diye itiraf ediyor. Barbie, Ruth Handler ile bir anı paylaşıyor (Rhea Perlman), Barbie’nin mucidi. Ruth, Barbie’yi bir sonu olmasın diye yarattığını itiraf ediyor. Barbie ilham vermeye devam edecek.” İnsanların yalnızca bir sonu vardır. Fikirler sonsuza kadar yaşar,” diyor Ruth.

Margot Robbie
Barbie ve Ken rolünde Margot Robbie ve Ryan Gosling. (Warner Bros.)

Barbie, anlam yaratan insanların bir parçası olmak istediğini açıklıyor. İnsan olmak istiyor. Ruth, Barbie’nin gerçekten istediğinin bu olduğundan emin olur. Barbie, kendi kaderinin sorumluluğunu üstlenmeye ve hayattaki gerçek amacını keşfetmeye hazır olduğuna dair ona güvence verir.

Barbie’nin son anlarında Gloria ve Sasha, Barbie’yi bir ofis binasına bırakır. Görünüşe göre Barbie bir iş görüşmesine gidiyor, ama aslında ilk kez bir jinekoloğa görünmek için orada. Ruth’un kızından sonra Barbara adını alacak.

Yapmak Barbie Kredi Sonrası Sahneniz Var mı?

yok Barbie kredi sonrası sahne. Ancak bu, destansı Barbie bebek geçmişleriyle dolu eğlenceli bir kredi makarası.

Ücretsiz HollywoodLife Günlük Bültenimizi Almak İçin Abone Olmak İçin Tıklayın en sıcak ünlü haberlerini almak için.


Kaynak : https://hollywoodlife.com/feature/barbie-movie-ending-explained-5137982/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir