Bama Rush: Sorority Kültürü Hakkında Öğrendiğimiz Her Şey


Alabama Üniversitesi’ndeki kız öğrenci yurdu, yalnızca 2013 yılında resmi olarak entegre edildi, ancak Panhellenic Association ağırlıklı olarak beyaz olmaya devam ediyor. Üniversitenin gazetesine göre Kızıl Beyazbeyaz öğrenciler potansiyel yeni üyelerin yaklaşık yüzde 89’unu oluşturuyordu, ancak 2021 baharında UA lisans nüfusunun yaklaşık yüzde 85’ini oluşturuyordu. Gazeteye göre taahhütlerin yaklaşık yüzde 1,3’ü Siyah olarak tanımlandı ve Siyah PNM’lerin yüzde 97’si sınavı tamamladı. teklif alma süreci – “diğer herhangi bir ırk grubundan daha yüksek bir oran”, Kızıl Beyaz kayıt edilmiş.

Bama Rush kısaca, kardeşlik sırasındaki ilk Afrikalı-Amerikalı kız öğrenci yurdu olan Alpha Kappa Alpha da dahil olmak üzere, tarihsel olarak dokuz Afro-Amerikan Yunan harfli organizasyon olan Divine 9’un tarihine kısaca giriyor.

Çift ırklı olan Rian, neden Divine 9’un dışına çıkmaya karar verdiğini açıkladı.

Rian, “D9 kız öğrenci yurdunda olmak için, sahip olmanız gereken tarihle bir bağ varmış gibi hissediyorum” diyor. “Irksal anlamda kim olduğum konusunda daha rahat olsam bile, beyazlar tarafından büyütüldüğüm için oraya sığamayacakmışım gibi hissediyorum. Beni kabul edeceklerini düşünüyorum ama sanırım kabul etmezdim.” Mutlu olacağım kız öğrenci yurdu deneyimini yaşayacak kadar kendimi kabullenmedim.”

Yine de Rian, mikro saldırılarla uğraştığını, doktorun öne çıkan PNM’lerinden birinin, Mikalya Millerçift ırklı bir kadın olma mücadelesini anlatıyor.

Mikalya, “İçinizde bir damla renk varsa, herkes size bakıyor” diyor. “Sadece tuhaf, sanırım.”


Kaynak : https://www.eonline.com/news/1375253/lessigreaterbama-rushlessigreater-deep-dives-into-sorority-culture:-here-s-everything-we-learned?cmpid=rss-syndicate-genericrss-us-top_stories

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir