Bailey Çıktı ve Owen ve Teddy Finalde Ayrıldı – Hollywood Life


Ellen Pompeo


Galeriyi görüntüle

Resim Kredisi: ABC

Winston hâlâ Wendell’le meşgul ve Maggie’nin parasını geri almaya kararlı. Maggie, Winston’ın her şeyi akışına bırakmasını diler. Winston, “Bunu düzeltmem gerekiyor,” diyor. Maggie, Wendell’in yaptığı her şeye karışmasını istemiyor. Winston, Maggie’ye sert çıkışıyor ve ona kardeşiyle nasıl başa çıkacağını söylememesini söylüyor.

Jo ve Todd için işler pek iyi gitmiyor, en azından Jo’nun tarafında. İşlerin ilerleme hızı konusunda tereddütlü. Jo’nun yolları asansörde Link ile kesişir ve Todd ile ilk kez seks yaptığını açıklar. Todd ayrıca Jo’ya onu sevdiğini söyledi. Geri söylemedi.

Nick Meredith
Sezon finalinde Nick ve Meredith. (ABC)

Owen Tehdit Ediliyor

Gray Sloan, ülkenin çoğuyla birlikte kan sıkıntısı çekiyor. Bugün, kan sıkıntısı kritik. Schmidt, son 3 ayda seks yapmış bir eşcinsel olduğu için kan bağışlamasına izin verilmiyor. Daha sonra Bailey’e bu arkaik kuraldan şikayet eder. Kan verirken, Amelia ve Maggie, Kai’nin çocuk istemediklerini açıklamasının ardından Amelia’nın Kai’den ayrılması hakkında konuşurlar.

Bir adam Owen ile konuşmak için ortaya çıkar. Deniz Piyadelerinde görev yapan karısı için Owen’ın yardımını istiyor. Her şeyi denediler ve şimdi Owen’ın diğer veterinerlere verdiği ilaçları istiyor. Adam, uyuşturucuları teslim etmezse Owen’ı ihbar etmekle tehdit eder. Teddy ve Owen, kocayla konuşmaya çalışır, ancak kocası pes etmez. Owen’ı ihbar etmek için Bailey’e gidiyor.

Richard ve Bailey, ikamet programını bir kez ve herkes için geri almaya çalışıyorlar. Tıbbi Akreditasyon Konseyi çalışanı Jamarah Blake, işaret ettiği sorunların çözülüp çözülmediğini görmek için geri döndü. Yarasadan, vardiyaları sırasında sakinlerin kan vermesinden memnun değil.

Kristen ve Simon hala hastanedeler. Sadece çocuklarını doğurana kadar onu hayatta tutmaya çalışıyorlar. ECMO şimdilik tek seçenek, ancak riskler var.

Kan sıkıntısının ortasında Meredith, Nick’in hastasıyla çok karmaşık bir ameliyat için bastırır. Richard başlangıçta Meredith’e ameliyatı yapamayacağını söyler, ancak Meredith yine de devam eder.

Maggie ve Winston önceki konuşmalarına geri dönerler. Maggie, uzun mesafeli olduklarında birbirlerini daha iyi tanıdıklarını hissettiğini itiraf ediyor. Onu şaşırtmaya devam ediyor. Wendell’in Winston’ı tahmin ettiğinden daha çok kızdırdığına dikkat çekiyor. Maggie, Winston’a “Belki de çok çabuk evlendik” diyor.

Jackson ve Nisan Dönüşü

Teddy ve Owen kaçmaya karar verirler, ancak Bailey kaçamadan onlarla yüzleşir. Ancak Ben, Bailey’i arayıp ona geldiğini düşündüğü tüm kanın gittiğini söylediğinde her şey durma noktasına gelir. Kan taşıyan araba fırtınada çarptı.

Chris Carmack
Bağlantı olarak Chris Carmack. (ABC)

Jackson, April ve Hattie, Katherine’i bitirmek için Seattle’a geri döndüler. Meredith’in ameliyatının ortasında artık kan olmadığını öğrenir. Ameliyatı döndürmeleri ve hastayı yoğun bakım ünitesine almaları gerekiyor.

Bailey, Owen ve Teddy’nin fiyaskosuyla uğraşırken Çukur’u örtbas etmesi için April’dan yardım ister. Owen, Bailey’e neyi neden yaptığını açıklar. April, Gray Sloan için 37 ünite kanı olan Ben ile dışarıda tanışır. Ben, April’i daha fazla kan bulana kadar acil servis odasını kapatması gerektiği konusunda uyarır.

Bu arada, Jackson, ikamet programını eski durumuna döndürmek için Blake’i kandırmaya çalışıyor. Blake, Meredith’in Gray Sloan’dan ayrıldığını açıklar, bu da Jackson’a bir haberdir. Blake, Bailey ve Richard’ın başka neler sakladığını merak eder.

Amelia, April ile Çukur’da buluşur ve Kai’den ayrılmasından bahseder. Amelia, Kai ile arasının “oldukça bittiğini” kabul ediyor. Ancak April, işlerin yoluna gireceği konusunda umutlu. April, “Asla asla deme” diyor. “Bazen aşk geri gelir.” April bunu ilk elden biliyor.

Richard, Meredith’in Üzerine Çıkıyor

Richard, Meredith ile konuşma fırsatı bulduğunda, ameliyat hakkında ona kızar. İkamet programını öldürmüş olabileceğini söylüyor. Meredith’i ayrılmadan önce hastaneyi yakmakla suçluyor. “Tebrikler Meredith. Ellis sonunda seninle gurur duyacaktı,” diyor Richard.

Meredith’in ameliyat ve taşınma konusundaki kararını yeniden düşündüğü açık. Meredith, Nick’e annesinin ona Seattle’a gelmemesini söylediğini söyler. Ellis, Richard’ın Meredith’e öğretmek için gerekenlere sahip olduğuna inanmıyordu. Nick, Meredith’in ameliyatı yapmak için zorladığını belirtiyor. Ayrılma konusunda güvensizleştiğini düşünüyor. Aniden, hastaları kodlamaya başlar. Meredith çaresizce hastasını kurtarmaya çalışırken, Derek’in vurulduğunu hatırlıyor. Onu kurtarmak için her şeyi nasıl yaptığını. Hasta masada ölüyor.

Kristen bir ani duruştan muzdariptir ve aceleyle ameliyata alınır. Bebek doğana kadar kocasını hayatta tutması için Link’e yalvarır. Doktorlar, Kristen ve Simon’ın aynı kan grubuna sahip olduğunu fark ettiğinde, Simon doktorlara karısını kurtarmaları için yalvarır. “Bütün kanımı karıma ver” diyor. Kan, bir erkek bebek doğuran Kristen’a akıtılır. Bebek doğduğunda, Winston bebeği Simon’ı görmeye koşturur. “Merhaba, sonsuza kadar,” diye fısıldıyor Simon, ölmeden önce oğluna.

Bailey, Owen ve Teddy’ye polisi araması gerektiğini, yoksa kendisinin de hapse girebileceğini söyler. Ancak, kan sıkıntısıyla uğraşırken onlara istifalarını sunmaları ve teslim etmeleri için zaman verir. Hızlıca toplanıp hastaneden ayrılırlar. Amelia çocukları bara getirir ve neler olduğunu öğrenmek ister. Ona söylemeyi reddediyorlar.

Daha sonra Amelia kalbini kırdığı için Link’ten özür diler. “Bunun ne kadar acıttığını unutmuşum” diyor. Olayları farklı şekilde ele alabilmeyi dilerdi. Link onun özrünü kabul eder.

Ellen Pompeo
Ellen Pompeo, Meredith Gray rolünde. (ABC)

Bailey Owen ve Teddy Koşarken Çıkıyor

Blake ofisinde Bailey’i bekler. Şu an için hastanenin asistanlık akreditasyonunu geri çekiyor. Bunun Bailey’e yeniden kalibre etmesi, yeniden inşa etmesi ve baştan başlaması için zaman vereceğini düşünüyor. Schmidt ve diğer sakinler eşyalarını toplamak zorunda kalırlar.

Owen ve Teddy, çocuklarıyla birlikte Seattle’dan kalkan bir uçaktalar. Winston ve Maggie bir kez daha konuşurlar. Sırlarını açmanın onun için zor olduğunu kabul ediyor. Aşklarını korumak ve ilişkileri üzerinde çalışmak istiyor. Link ve Jo kreşte birbirlerine rastlarlar. Jo, arkadaşlıklarını tekrar rayına oturtabilmeleri için Link’e ulaşır.

Jackson, şimdilik istifasını geri çekmesi için Meredith’e yalvarır. Hastane onu ve Richard’ı kaybederse, bu hastane kurtarılmaya değmez gibi görünecek. Meredith, Bailey ofisinin anahtarlarıyla ortaya çıkana kadar tereddüt eder. Bailey bırakıyor. Önce sağlığını ve akıl sağlığını koruyor. Bailey, Meredith’e “Kırdın, satın aldın” diyor. Jackson, “Şimdi gerçekten gidemezsin” diye espri yapıyor.

Kai, park yerinde Amelia’yı bekliyor. Uyuyamıyorum, dedi Kai, Amelia’ya. Kurtarmaları gereken tek şey bu. Amelia Kai’nin yanına gider ve onları öper. Nick, Meredith’in yeni ofisine gelir ve Meredith ona Minnesota’ya geri dönmesi gerektiğini söyler. Nick ve Meredith tartışırlar ve Nick onu kendinden uzaklaştırmaya devam eder. Sonunda ayrılır ve Meredith tereddüt etmeye başlar. Hemen ayağa kalkar ve Nick’in arkasından bağırır.


Kaynak : https://hollywoodlife.com/2022/05/26/greys-anatomy-bailey-quits-owen-teddy-leaving-season-18-finale-recap/

Yorum yapın

SMM Panel