Astronot Hakkında 5 Şey – Hollywood Life


Astronot Hakkında 5 Şey – Hollywood Life


Galeriyi görüntüle

İmaj Kredisi: Matt Baron/Shutterstock

  • Buzz Aldrin, 1960’larda ünlü NASA misyonlarına pilotluk yapan Amerikalı bir astronottur.
  • 1969’da Neil Armstrong’la birlikte Ay’da yürüdükten sonra bir ikon haline geldi.
  • Buzz, dört farklı kadınla dört kez evlendi.

Buzz Aldrin aşkı her yaşta bulabileceğinizi kanıtladı! Ünlü Amerikalı astronot, 93. yaş gününü 20 Ocak 2023’te dördüncü geliniyle koridorda yürüyerek kutladı! alarak onun twitter, Buzz, muhteşem partnerinin büyük günlerinden tatlı fotoğraflarını paylaştı. Buzz, tweet’e “93. doğum günümde ve Yaşayan Havacılık Efsaneleri tarafından da onurlandırılacağım gün, uzun süredir aşkım Dr. Anca Faur ve benim düğümü attığımı duyurmaktan memnuniyet duyuyorum.” “Los Angeles’ta küçük, özel bir törenle kutsal bir evliliğe katıldık ve kaçan gençler kadar heyecanlıyız.”

Hayranlar bu haberle meşgulken, hadi uzay kahramanına daha yakından bakalım! Aşağıda Buzz hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Buzz nerede büyüdü?

Buzz doğdu Edwin Eugene Aldrin Jr. 1930’da Montclair, New Jersey’de. Uçmak kesinlikle babası olarak evinde onaylandı, Edwin E. Aldrin Kıdemli., 1919’dan 1922’ye kadar Ordu’nun ilk test pilotu okulunda komutan yardımcısı olarak çalışan bir uçuş öncüsüydü. Hava Kuvvetleri Dergisi.

Buzz, babasının izinden giderken Montclair Lisesi’nden bir yıl erken mezun oldu ve West Point’teki ABD Askeri Akademisi’ne girdi ve burada makine mühendisliği alanında lisans derecesi aldı. NASA biyografisi. Daha sonra Hava Kuvvetlerine katıldı ve burada “Kore’de 66 savaş görevinde F86 Sabre Jetleri uçurdu, iki MIG15’i düşürdü ve Seçkin Uçan Haç ile ödüllendirildi.”

‘Buzz’ lakabını nasıl aldı?

Astronot Hakkında 5 Şey – Hollywood Life
Buzz Aldrin ve dördüncü eşi Dr. Anca Faur. (Europa Newswire/Shutterstock)

Edwin, hayatında oldukça kısa bir süre sonra “Buzz” olarak tanındı. Çocukken lakabını ablasından almıştır. Fay Ann çünkü “kardeş” diyemedi ve bunun yerine ona “zil” dedi. Hava Kuvvetleri Dergisi. Daha sonra, 1988’de yasal ilk adı olan “Buzz” olarak kısaltıldı.

Uzayda ilk ‘selfie’yi çekti

1966’da Buzz, Gemini 12’ye bindi ve dünyanın ilk başarılı uzay yürüyüşünü gerçekleştirerek tarih yazdı. Çığır açan görev sırasında, Buzz ayrıca “uzayda ilk ‘selfie’yi” çekti. NASA biyo.

Buzz, ünlü Apollo 11 görevine pilotluk yaptı

Astronot Hakkında 5 Şey – Hollywood Life
Buzz Aldrin, aya ayak basan ilk astronotlardan biriydi. (Sahne)

Buzz, Gemini 12 görevinden sonra NASA’da kampüsteki büyük adamdı ve ünlü Apollo 11 uzay yolculuğunun başında yer aldı. 20 Temmuz 1969’da Buzz ve Neil Armstrong tarihi ay yürüyüşünü yaparak aya ayak basan ilk iki insan oldular. Tahminen 600 milyon kişi televizyonda inanılmaz olayı izledi ve iki astronotu anında kahraman yaptı.

4 kez evlendi

Buzz, Dr. Anca Faur ile yemin etmeden önce üç kez evlendi. ile yaptığı ilk evliliği joan okçu 20 yıllık evlilikten sonra 1974’te sona erdi. Çift üç çocuğu ağırlamıştı – James, Janice ve Andrew – boşanmadan önce. Buzz daha sonra evlendi Beverly Van Zile 1975’ten 1978’e. Üçüncü eşi, Lois Driggs Topu1988’de evlendi ve 2012’de boşandı.

Ücretsiz HollywoodLife Günlük Bültenimizi Almak İçin Abone Olmak İçin Tıklayın en sıcak ünlü haberlerini almak için.
Kaynak : https://hollywoodlife.com/feature/who-is-buzz-aldrin-5011867/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir