Asaletin Özeti – Hollywood Hayatı


Helen Mirren geç onurlandırıldı kraliçe ikinci Elizabeth 8 Eylül’de hükümdarın ölümünün ardından saatler içinde dokunaklı bir açıklama ile “Elizabeth dönemi olmaktan gurur duyuyorum. Taçlı ya da taçsız, asaletin simgesi olan bir kadının yasını tutuyoruz” dedi. InstagramKraliçe’nin bir fotoğrafı ile birlikte.

Helen Mirren
Helen Mirren’in Kraliçe II. Elizabeth’in ölümüyle ilgili ifadesi. (Instagram)

Kraliçe II. Elizabeth, 8 Eylül’de İskoçya’daki evi Balmoral’da huzur içinde vefat etti. 96 yaşındaydı. Prens Charlesşimdi olarak bilinen Kral Charles III, Prens Williamve kraliyet ailesinin daha fazlası, son anlarında onun yanında olmak için acele etti.

Helen, 2006 filminde Kraliçe II. Elizabeth’i canlandırdı. Kraliçe. Film, Helen’e Başrolde En İyi Kadın Oyuncu dalında ilk Oscar’ını kazandırdı. Ayrıca performansıyla İngiliz Akademisi Film Ödülü aldı.

Helen Mirren
Helen Mirren ‘Kraliçe’de Kraliçe II. Elizabeth rolünde. (Miramax/Everett Koleksiyonu)

Kraliçe sonrasında meydana gelen olaylar dizisine odaklandı. Prenses Diana’nın Helen, çekimlerden önce hükümdara bir mektup yazdığını açıkladı. ‘Bu filmi yapıyoruz’ dedim. Hayatınızdaki çok zor bir zamanı araştırıyoruz. Umarım senin için çok kötü değildir,” dedi Helen radyo saatleri. “Nasıl söylediğimi hatırlamıyorum. Az önce araştırmamda ona artan bir saygı duyduğumu söyledim ve bunu söylemek istedim.”

Helen, Kraliçe II. Elizabeth’in kişisel olarak cevap yazmamasına rağmen sekreterinin yazdığını söyledi. “Kraliçe adına ‘Saygılarımla, da di da di da’ bilirsiniz. Sonradan o mektubu yazdığım için çok rahatladım,” diye itiraf etti Helen.

Helen Mirren
Helen Mirren, Kraliçe II. Elizabeth ile görüştü. (Deklanşör)

HollywoodYaşam Nisan 2022’de Helen ile ÖZEL bir şekilde konuştu ve Kraliçe rolünü tekrar üstlenip üstlenmeyeceğini sordu. Taç ve daha fazla uyarlama, kraliyet ailesini ekranda keşfetmeye devam ediyor. “Hayır, hayır, hayır, hayır, yapmayı sevmediğimden değil. Ama biliyorsun ve o zamandan beri diğer insanlar bunu güzelce yaptı, ki bu harika. Hayır, kelimenin tam anlamıyla o tacı çıkarmam gerekiyordu.”
Kaynak : https://hollywoodlife.com/2022/09/08/helen-mirren-queen-elizabeth-death-statement/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir