Arka Sokaklar ’da Rıza Baba diziden ayrılıyor mu? Rıza Baba kaç yaşında? Zafer Ergin hakkında bilgiler

Arka Sokaklar ’da Rıza Baba diziden ayrılıyor mu? Rıza Baba kaç yaşında? Zafer Ergin hakkında bilgiler

Arka Sokaklar dizisinin yeni bölüm fragmanı akıllarda soru işaretleri oluşturdu. Başarı Ergin ’in yaşam verdiği Rıza Baba, ‘Başta ben emekli olmaya karar verdim. Zorunlu işlemleri de başlattım orda. Ama esas haber bu yok. ’ diyor.

ARKA SOKAKLAR ’DA RIZA BABA DİZİDEN AYRILIYOR MU

ARKA SOKAKLAR ’DA RIZA BABA DİZİDEN AYRILIYOR MU?

Rıza Baba ’nın diziden ayrılacağı ile ilgili bir izah etme yapılmadı. Arkadaki Sokaklar ’ın yeni birim fragmanında Rıza Baba ekibe, ‘Ilk Önce ben emekli olmaya karar verdim. Gerekli işlemleri de başlattım orda. Ama esas haber bu yok. Kaç yıldır emek verdiğimiz bu takım görevini tamamlamıştır çocuklar. ’ diyor. Hüsnü, ‘Niçin baba, sana mı bir yanlışımızı gördün? ’ yanıtını veriyor. Rıza Baba, ‘Evet, gördüm. Her şeyin bir sonu var hayatta bu ekibinde sonu buraya kadarmış. ’ diyor.

ZAFER ERGİN KİMDİR

ZAFER ERGİN KİMDİR?

30 Ağustos 1942 doğumlu olan Başarı Ergin, Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Sanat Tarihi bölümü mezunu. 1961 yılında Devlet Tiyatrosu ailesine katılan Galibiyet Ergin, 1983 yılında Ankara Devlet Tiyatrosu’ndan, İstanbul Devlet Tiyatrosu ’na geçiş yapmıştır.

1988 yılına kadar İstanbul Devlet Tiyatrosunda oyuncu olarak atama alan Zafer Ergin, 1998-1990 yılları aralarında İstanbul Devlet Tiyatrosu Sanat Yönetmenliği görevini üstlendi ve 2005 yılında Devlet Tiyatrosu’ndan ayrıldı. Ergin Devlet Tiyatrosu ile 60 dan fazla oyunda sahne aldı. Konuk olarak İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde müzikallerde tahsis alan Başarı Ergin birçok radyo oyununda da atama üstlendi. 2006 yılından beri yayınlanmakta olan Arkadaki Sokaklar dizisinde Emniyet Müdürü Rıza Aksu karakterine hayat vermektedir

Yorum yapın

SMM Panel