Ariana DeBose, Oscar 2022’de Tarih Yazdıktan Sonra Gözyaşlarını Tuttu


Ariana DeBose, 2022 Oscar’larında tarih yazıyor.

27 Mart’taki canlı yayın sırasında, Batı Yakası Hikayesi yıldız En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü aldı. Sonuç olarak, oyunculuk için Akademi Ödülü kazanan ilk Afro Latin ve ilk açıkça queer renkli kadın.

Dolby Theatre’da gözyaşlarına hakim olurken, “Bu küçük kızı beyaz bir Ford Focus’un arka koltuğunda hayal edin,” diye paylaştı. “Gözlerinin içine bak. Hayatını ve gücünü sanatta bulan, açık bir şekilde tuhaf, renkli ve Afro Latina’lı bir kadın görüyorsun. Bunu kutlamak için burada olduğumuza inanıyorum.”

Ariana, “Kimliğinizi hiç, asla, asla sorgulayan veya kendinizi gri alanlarda yaşarken bulan herkese, size söz veriyorum,” diye devam etti Ariana. “Gerçekten bizim için bir yer var.”

Konuşma anında dahil olmak üzere diğer adaylardan destek de dahil olmak üzere büyük bir alkış aldı. Kirsten Dunst ve Judi Dench.


Kaynak : https://www.eonline.com/news/1324444/ariana-debose-s-history-making-2022-oscars-win-reminds-dreamers-there-s-a-place-for-us?cmpid=rss-000000-rssfeed-365-topstories&utm_source=eonline&utm_medium=rssfeeds&utm_campaign=rss_topstories

Yorum yapın