Angela Bassett, Ölümünün Ardından Tina Turner’ın Yasını Tutuyor – Hollywood Life


Angela Bassett ve Tina Turner


Galeriyi görüntüle

Görüntü Kredisi: D Stevens / © Buena Vista Resimleri / Everett Koleksiyonu

Angela Bassettkim oynadı Tina Turner 1993’ün eleştirmenlerce beğenilen biyografik filminde, Aşk Bununla ne yapmalıydı?, Rock ‘n Roll Kraliçesi’nin şok edici ölümünün ardından sessizliğini bozdu. “Acısına ve travmasına sahip olan ve bunu dünyayı değiştirmek için bir araç olarak kullanan bir kadına nasıl veda edeceğiz?” içten bir ifadeyle başladı Hollywood Muhabiri. Tina Turner, öyküsünü anlatmadaki cesareti, ne pahasına olursa olsun hayatının rotasında kalma taahhüdü ve rock’n roll’da kendisi ve ona benzeyen diğerleri için bir alan açma kararlılığı sayesinde diğerlerine gösterdi. sevgi, şefkat ve özgürlükle dolu güzel bir geleceğin nasıl olması gerektiği korkusuyla yaşayanlar.

Aktris, Tina’nın kendisi için yazdığı makalesinden alıntı yapmaya devam etti çünkü kendisine bir parçası olarak adlandırıldı. Zaman‘nin En Etkili 100 Kişi 2023 sınıfı. “Bana – benim için – son sözleri ‘Beni asla taklit etmedin. Bunun yerine, ruhunun derinliklerine ulaştın, içindeki Tina’yı buldun ve onu dünyaya gösterdin.’ Bu sözleri günlerimin geri kalanında kalbime yakın tutacağım,” diye düşündü Angela.

Angela Bassett ve Tina Turner
Tina Turner, Angela Bassett’in ‘Aşkın Onunla Ne Yapmalı?’ için bir şarkının provasını yapmasını izliyor. 1993 yılında (Fotoğraf: D Stevens / © Buena Vista Pictures / Everett Koleksiyonu)

Angela, “Tina Turner’ı tanıdığım için onur duyuyorum. Onu dünyaya göstermesine yardımcı olduğum için alçakgönüllüyüm. Bugün, biz bu ikonik sesin ve varlığın kaybının yasını tutarken, o bize isteyebileceğimizden fazlasını verdi. Bize tüm benliğini verdi. Ve Tina Turner her zaman ‘sadece en iyisi’ olacak bir hediye. Melekler, huzurunuz için şarkı söyleyin…Kraliçe.”

Tina, Angela’nın performansını 2023 makalesinde daha da övdü. Zaman. “Her şeyden önce, benim gibi şarkı söyleyecek, dans edecek ve davranacak kimi bulacaklar? Sonra yukarı baktım, Angela’yı gördüm ve hemen gülümsemeye başladım, “diyor “Foreign Affair” şarkıcısı.

Doğrudan Angela’ya hitap etmeye devam etti. “Angela, ilk tanıştığımızda benim gibi görünmüyordun, sesin yoktu ve hareket etmiyordun – bunu gerçekleştirmek için çok çalıştıktan sonra bu oldu. Ama o zaman bile, önümde duran genç kadının benim gibi güçlü, kararlı ve büyük, büyük hayalleri olduğunu görebiliyordum,” diye fışkırdı Tina. “‘O mükemmel’ dedim ve haklıydım.”

“En İyi” hit yapımcısı devam etti, “Bu senin hediyen, acı verici olsa bile inancın, gerçeğin, haysiyetin ve zarafetin karakterin olmak ve sahip olduğun her şeyi ve daha fazlasını almak. Bu sadece oyunculuk değil, olmaktır.”

Angela Bassett Tina Turner olarak
Angela Bassett, ‘Aşkın Bununla Ne İlgisi Var?’ filminde Tina Turner rolünde (Fotoğraf: D Stevens / © Buena Vista Pictures / Everett Koleksiyonu)

2021’de Angela, Tina’yı canlandırmanın kariyerinin en zorlu rolü olduğunu kabul etti. “Fiziksel, duygusal, ruhsal ve sesli olarak zor bir şey yok. Hiçbir şey, kesinlikle hiçbir şey, ”dedi. İNSANLAR dergi İNSANLAR Her Gün 2021’de podcast’ler.

Bir yıl önce, Aşk Bununla ne yapmalıydı? ile yapılan bir röportaj sırasında Amerikan Film Enstitüsü. “Aşk nedir yıllardır birçok kişiye ilham kaynağı olmuştur. Tina Turner’ın kişiliğindeki güç. Güvenlik açığı, bir şeye ve birine olan inanç ve inanç. Kendini toparlama ve kaçma, canını kurtarmak için koşma, kendini kurtarma, kendini kötü bir durumdan kurtarma cesareti… ​​bunu yapmak büyük cesaret ister” dedi. “Birçok insanın deneyimi oldu. Evin yakınından vuruldu.”

Biyopik övgü dolu eleştiriler alsa da Angela, 66. Yıllık Akademi Ödülleri’nde aday gösterildiğinde En İyi Kadın Oyuncu Oscar’ını kazanamadı. Ancak Mart ayında bunu bir küçümseme olarak görmediğini açıkladı. “Biliyorsun, yeşildim. Dedikleri gibi salata günlerimdeydim” dedi. Gayle Kral Açık CBS Sabahları. “Elbette, umut ettiğin, dua ettiğin ve dilediğin anda [you’ll win]Ama ben asla … ‘Soyuldum’ diye düşünerek çekip gitmem.” çobanpüskülü avcı için kupayı kazandı Piyano. Angela, 2023’teki rolüyle En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında ikinci Akademi Ödülü adaylığını aldı. Kara Panter: Sonsuza Kadar Wakanda. Jamie Lee Curtis rolüyle kazandı Her Şey Her Yerde Aynı Anda.

Ücretsiz HollywoodLife Günlük Bültenimizi Almak İçin Abone Olmak İçin Tıklayın en sıcak ünlü haberlerini almak için.


Kaynak : https://hollywoodlife.com/2023/05/24/angela-bassett-mourns-tina-turner-death/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir