Andy Rourke kimdir? 59 Yaşında Ölen The Smiths Bassist Hakkında – Hollywood Life


Andy Rourke


Galeriyi görüntüle

Resim Kredisi: Damien Maguire/Shutterstock

  • Andy, pankreas kanseriyle savaştıktan sonra öldü.
  • Andy’nin ölümü grup arkadaşı tarafından duyuruldu. johnny marr.
  • Andy, Smiths’in basçısıydı.

Andy Rourke ne yazık ki 59 yaşında öldü. Demirciler basçının ölümü 19 Mayıs’ta eski grup arkadaşı ve arkadaşı tarafından duyuruldu. johnny marr. Johnny, Andy’nin ölümüyle ilgili içten mesajlar kaleme aldı.

Johnny, “Andy, onu tanıyan herkes tarafından nazik ve güzel bir ruh ve müziği seven insanlar tarafından fevkalade yetenekli bir müzisyen olarak her zaman hatırlanacak” diye yazdı. Instagram haraç Andy’ye. Aşağıda Andy’nin hayatı ve kariyeri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Andy Rourke
Andy Rourke, Smith’lerle. (Andre Csillag/Shutterstock)

Andy pankreas kanserinden öldü.

Johnny, 19 Mayıs 2023’ün erken saatlerinde Andy’nin “pankreatik kanserli uzun bir hastalıktan” sonra öldüğünü duyurdu. Johnny’nin tam tweet Okuyun: “Andy Rourke’nin pankreas kanseri ile uzun bir hastalıktan sonra vefat ettiğini derin bir üzüntüyle duyuruyoruz. Andy, onu tanıyanlar tarafından kibar ve güzel bir ruh ve müzik hayranları tarafından fevkalade yetenekli bir müzisyen olarak hatırlanacak. Bu üzücü zamanda mahremiyet talep ediyoruz.”

johnny marr
Johnny Marr’ın Andy’nin ölümüyle ilgili tweet’i. (Twitter)

Andy, Smiths’in basçısıydı.

Johnny ve morssey 1982’de Smiths’i kurdu ve grup kurulduktan kısa bir süre sonra Andy katıldı. Andy, eroin bulundurmaktan “yakalandıktan” kısa bir süre sonra gruptan atıldı, ancak Andy, son Amerika turlarından önce gruba yeniden katıldığını söyledi. Günlük Canavar 2017’de. The Smiths nihayetinde 1987’de dağıldı.

Andy, grup dağıldıktan sonra Johnny Marr ile arkadaş kaldı.

Johnny, Instagram’da Andy’ye daha uzun bir saygı yazısı yazdı ve çocukken tanıştıktan sonra on yıllarca süren dostluklarından bahsetti. Grup 1987’de ayrılsa da Johnny ve Andy yakın kaldılar. “Nerede olursak olalım veya ne olursa olsun, dostluğumuzu yıllar boyunca sürdürdük ve Andy’nin en son Eylül ayında Maddison Square Garden’da ben ve grubumla birlikte sahnede çalmış olması hem kişisel bir gurur hem de üzüntü meselesi. 2022. Ailem ve eşi ve ruh ikizimle paylaştığımız özel bir andı. Francesca,” o yazdı.

Andy, gençken eroin bağımlılığıyla mücadele etti.

Andy ile yaptığı röportajda açıkladı Günlük Canavar 16-17 yaşlarındayken eroin kullanmaya başladığını. “Uyuşturucuyla uğraşmaya yeni başladım. Genç bir çocuksun ve sonra bir gecede başarılı bir gruptasın. Bir sürü para kazanmaya başlıyorsunuz ve ne yapacağınızı bilmiyorsunuz. Uyuşturucuya harcamaya başlıyorsunuz” dedi. 20 yıl sonrasına kadar temizlenmedi.

Andy Rourke
Andy Rourke performans sergiliyor. (Damien Maguire/Shutterstock)

Andy, Smith’lerden sonra başka gruplar yarattı.

Smiths dağıldıktan sonra, Andy daha sonra grubu kurmaya devam etti. serbest bas. O da grubu yarattı KARANLIK ile Kızılcık şarkıcı Dolores O’Riordan. Kariyeri boyunca aynı zamanda Sinead O’Connor, Sahtekarlar, Ve Ian Brown.

Ücretsiz HollywoodLife Günlük Bültenimizi Almak İçin Abone Olmak İçin Tıklayın en sıcak ünlü haberlerini almak için.
Kaynak : https://hollywoodlife.com/feature/who-is-andy-rourke-5102865/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir