Andrea Miller, Yüksek Mahkemenin Kürtaj Haklarını Bozmasına Tepki Verdi – Hollywood Life


Andrea Miller ve Amy Schumer


Galeriyi görüntüle

İmaj Kredisi: Jared Siskin/PMC/PMC

Başkanı Andrea Miller, “Kadınlar korkmuş, öfkeli ve umutla kovulmuş durumda” dedi. Ulusal Üreme Sağlığı Enstitüsüulusal bir üreme hakları örgütü anlatıyor HollywoodYaşam. Bir önceki akşam 2 Mayıs’ta Yüksek Mahkeme’nin çoğunluk görüşü taslağına ulaşıldığına dair şaşırtıcı haberin ardından Miller’ın bugün uyandığı tepki buydu. feci şekilde yanlış” dedi ve devrilmesi gerektiğine hükmetti.

Andrea Miller ve Amy Schumer
Andrea Miller ve Amy Schumer, 27 Nisan 2022’de New York’ta Ziegfeld Balo Salonunda NIRH Champions of Choice Awards Öğle Yemeği’ne katılıyor. (Fotoğraf: Jared Siskin/PMC/PMC)

Bu, Yüksek Mahkeme kararının Haziran sonu veya Temmuz başında resmi hale gelmesiyle, eyaletlerin tek tek yasa çıkarabileceği ve tecavüz ve ensest vakalarında bile kürtajı yasa dışı hale getireceği anlamına geliyor. Amerikalı kadınlar için gerçekçi, 26 Cumhuriyetçilerin çoğunlukta olduğu eyaletlerGuttmacher Enstitüsü’ne göre, Arkansas’tan Wyoming’e kadar bazıları hemen kürtaj yasakları uygulayacak.

50 yıllık yasal kürtajdan sonra, Amerikalı kadınlar ebeveyn olmaya hazır olup olmadıkları konusunda kendi kararlarını verme haklarını kaybedecekler. Ve evet, bugün, 3 Mayıs, Baş Yargıç John Roberts, sızdırılan görüşün gerçek olduğunu doğruladı. Miller’a şu yanıtı veriyor: “Bu toplumsal bir deprem… kadınların eşitliği ve bedensel bütünlüğü söz konusu olduğunda sismik bir an.” Miller, neredeyse tüm kariyeri boyunca kadınların üreme tercihlerini korumak için çalıştı ve şimdi şunları söylüyor: HollywoodYaşam Kadınların bugün ve Yüksek Mahkeme kararı resmileşene kadar, kürtajın doğumdan sadece altı hafta sonrasına kadar yasal olduğu Teksas da dahil olmak üzere her eyalette bugün hala yasal olduğunu bilmelerini istiyor.

Şimdi, kadınları, kişilik haklarına yönelik bu büyük gerilemeye ilişkin korku ve öfkeleriyle motive olmaya çağırıyor. “İnançlarımız konusunda daha yüksek sesle, daha net ve daha cesur olmalıyız. Bu, demokrasimize katılmak için çok önemli bir zaman.”

Elizabeth Warren
Elizabeth Warren: Massachusetts’ten Demokrat Senatör Elizabeth Warren, 3 Mayıs 2022’de Washington, DC, ABD’de Yüksek Mahkeme önünde bir miting için toplanan binlerce seçim yanlısı protestocudan oluşan bir kalabalığa bir konuşma yapıyor. Yüksek Mahkeme, Roe v. Sızan bir belgeyle ilgili haberlere göre Wade, yaklaşık 50 yıldır anayasal bir kürtaj hakkını garanti altına alan dönüm noktası niteliğinde bir karar. (MICHAEL REYNOLDS/EPA-EFE/Shutterstock)

Bu kadınlar için ne anlama geliyor? Amerikalı kadınların yaklaşık yüzde 40’ı bu yaz kürtaj haklarını kaybedecekse ne yapabiliriz? Bu yüzde 40, Cumhuriyetçilerin eyalet yasama organlarını kontrol ettiği eyaletlerde yaşıyor. “Duygularımızı ifade etmenin bu insanları eyalet meclislerinden çıkarmaktan daha iyi bir yolu yok. Bunu ara seçimlerde önemli bir konu haline getirmeliyiz” diyor Miller. 26 eyalet zaten kürtaj yasaklarını veya yasakları geçtiğinden veya geçirmeye hazır olduğundan, kürtaj erişimine inanan kadınlar, eyalet temsilcilerinin kim olduğunu ve onlara nasıl ulaşacaklarını Google’ın araması ve onlara e-posta göndermesi ve “ihtiyaçlarını bilmelerini sağlamaları gerekir. kürtaja erişimi korumak ve genişletmek için ellerinden gelen her şeyi yapmaya çağırıyor” dedi.

Olmazlarsa, “ne olursa olsun ara seçimlere 8 Kasım’da çıkın ve oy verin!” Cumhuriyetçilerin kontrolündeki eyaletlerde halihazırda kabul edilmiş olan gerrymandering ve oyları bastırma yasalarının miktarı nedeniyle üreme tercihlerini eski haline getirmek isteyen çok sayıda ateşli seçmen çok önemlidir. Ancak Miller, seçmenlerin cesaretinin kırılmamasını destekleyen kadınları ve diğer kürtaj haklarını teşvik ediyor. “Gerçek şu ki, bu Cumhuriyetçi yasama organları aşırı yetkililer tarafından kontrol ediliyor, bu yüzden geri tepmeyi hissetmeleri çok zor – sorumlu tutulmadıklarından emin olmaya çalışıyorlar” diyor. Ancak kadınlar, Anayasal bir hakkı sona erdirmelerine izin veremezler.

“İlk kez kürtajın seçmenler arasında kritik bir konu haline geldiğini görüyorum ve insanların artık neyin tehlikede olduğu konusunda netleştiğine ve orta vadede bu konuyu oylayacaklarına inanıyorum” diyor.

protestocular
Binlerce seçim yanlısı protestocu 3 Mayıs 2022’de Washington, DC, ABD’de Yüksek Mahkeme önünde bir miting için toplanıyor. Yüksek Mahkeme, yaklaşık 50 yıldır anayasal bir hakkı garanti eden dönüm noktası niteliğindeki Roe v. Wade kararını bozmaya hazırlanıyor sızdırılan bir belgeyle ilgili haberlere göre kürtaj. (MICHAEL REYNOLDS/EPA-EFE/Shutterstock)

Yüksek Mahkeme, Donald Trump tarafından Senatör Mitch McConnell’in yardımıyla üç aşırı muhafazakar yargıçla istiflenmiş olsa da, aslında çoğu Amerikalı’nın görüşlerine çılgınca ayak uyduramıyor. Tüm Amerikalıların çoğunluğu Yüksek Mahkemenin Roe v. Wade davasını büyük bir farkla onaylamasını istiyor. Yakın tarihli bir araştırmaya göre, %54’ü onaylanmasını istiyor, %28’i kimin devrilmesini istiyor Washington Post/ABC anket. A CNN Ocak ayındaki anket, Amerikalıların %69’unun Roe v Wade’i sağlam tutmak istediğini ve sadece %30’unun devrilmesini istediğini gösteriyor. Bununla birlikte, Cumhuriyetçi Kongre Senatörleri ve Meclis Temsilcileri, federal yasayı nasıl geçirecekleri konusunda şimdiden stratejiler geliştiriyorlar. kürtajı ülke çapında yasaklamakYüksek Mahkeme bir kez Roe v. Wade davasını bozdu. Washington Post.

Miller, Cumhuriyetçiler için “Kürtajı sona erdirmek ve kriminalize etmek için ellerinden gelen her şeyi yapmaya çalışıyorlar” diyor. “Bu çok duygusuz. Kelimelerin ötesinde ve ne yazık ki oy hakları, trans ve LGBTQ hakları konusundaki büyük aksaklıkların bir parçası. Bu ülkenin nasıl olmasını istediklerine dair modası geçmiş bir kavramın hizmetinde olan insanları insanlıklarını inkar etme planının bir parçası. Asla var olmayan ve bu ülkedeki çoğu insan için iyi olmayan bir kavram.”


Kaynak : https://hollywoodlife.com/2022/05/03/andrea-miller-reacts-supreme-court-overturning-abortion-rights/

Yorum yapın