Al Sadd: Xavi’nin Barcelona’ya gidişine ilişkin anlaşma sağlandı

Katar ekibi Al Sadd, Xavi’nin Barcelona’ya gidişine ilişkin anlaşmanın sağlandığını duyurdu. İspanyol basını, Xavi’nin Al Sadd’tan hür kalma bedelinin 5 milyon avro olduğunu ileri sürdü.

Al Sadd: Xavi'nin Barcelona'ya gidişine ilişkin anlaşma sağlandı

Katar kulübü Al Sadd, teknik direktörü Xavi Hernandez’in serbest kalması için zorunlu tazminatın Barcelona göre ödendiğini duyurdu.

Al Saad’ın twitter hesabından yapılan açıklamada, “Sözleşmesinde öngörülen suç oluşturan maddesinin ödenmesinin gerisinde, Xavi’nin Barcelona’ya gidişine ilişkin anlaşma sağlanmıştır” ifadeleri kullanıldı.

Xavi’nin, Al Sadd’ın tarihinde kayda değer bir tutam olduğunu vurgulayan ve İspanyol teknik direktöre kariyerinin yeni döneminde başarı dileyen Katar kulübü, varılan anlaşma zarfında gelecekte Barcelona ile iş birliğinin devam edeceğini belirtti.

Barcelona’nın, Xavi Hernandez’in teknik direktör olarak göreve getirildiğiyle ilgili devlete ait açıklamayı gün içerisinde yapması bekleniyor.

Katalan ekibi, Ronald Koeman’dan boşalan teknik direktörlük görevine 28 Ekim tarihinde geçici olarak, daha alçak yapıyı çalıştıran Sergi Barjuan’ı getirmişti.

Futbolcu olarak 17 yıl Barcelona formasını giyen Xavi Hernandez, 2015 yazında Katar’ın Al Sadd takımına transfer olmuştu. Katar ekibinde 4 sezon oynadıktan sonra futbolculuğunu sonlandıran Hernandez, son iki sezondur da teknik direktör olarak tayin yapıyordu.

İspanyol basını, Hernandez’in Al Sadd’tan özgürlük kalma bedelinin 5 milyon avro olduğunu ileri sürdü.

İlk kere Katar haricen bazı çalıştıracak 41 yaşındaki Xavi Hernandez’in, Barcelona ile 30 Haziran 2024’e değin geçerli anlaşma imzalaması öngörülüyor.

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir