‘Akıllarını Kaybetmişler’ – Hollywood Life


Cybill Çoban


Galeriyi görüntüle

Resim Kredisi: Shutterstock

Cybill Çoban ulusu kasıp kavuran tartışmalı kürtaj karşıtı yasalar yüzünden “çileden çıkmış”. 72 yaşındaki Altın Küre kazananı, düşüncelerini ÖZEL OLARAK YÖNETİMLE paylaştı. HollywoodYaşam esnasında MS Gala’yı Silmek İçin Yarış 20 Mayıs’ta Los Angeles’taki Fairmont Century Plaza Hotel’de gerçekleştirildi.

Cybill Çoban
Cybill Shepherd, 20 Mayıs’ta Los Angeles’taki Fairmont Century Plaza Hotel’de düzenlenen MS Galasını Silme Yarışı (Shutterstock)

“İnsanlar aklını mı kaçırdı?” en Mehtap Yıldız, Yüksek Mahkeme’nin Roe’yu devirmesiyle ilgili sızıntı haberlerinin ardından söyledi. v. Wade son haftalarda manşetleri domine etti. “Kim olduğun umurumda değil, herkesi destekliyorum. Seçme hakkın var ve bunu elinden alma tehdidi beni çileden çıkarıyor.”

Ülke çapında büyük protestolar, Yüksek Mahkeme’nin, kürtajı ülke çapında yasallaştıran 1973 tarihli Roe v. Wade kararının bozulmasına işaret eden görüş taslağına karşı ulusal bir tepkiyle gerçekleşti. Sızıntının ardından çok sayıda ünlü de protestoyu paylaşarak, ülke halkını gelecek karara karşı öfke duymaya ve kadınların toprak hukukunu seçme hakkını korumak için çalışmaya çağırdı.

Cybill Çoban
‘Moonlighting’ yıldızı, ülkeyi kasıp kavuran tartışmalı kürtaj karşıtı yasaları eleştirdi (Shutterstock)

19 Mayıs’ta Oklahoma, ülkedeki en katı kürtaj yasağını, çok az istisna dışında, döllenme ile başlayan neredeyse tüm kürtajları yasaklayacak bir yasa tasarısını onayladı. Sayısız ünlü de dahil olmak üzere tasarıyı çarptı Olivia Rodrigo, Susan Sarandon, Jameela Cemil, ve dahası. “Bu çok inanılmaz. Beni kırmızı yapıyor. Kulaklarımdan buhar çıkıyor”, şarkıcı Billie Eilish söylenmiş Çeşitlilik kürtaj hakları konusunda. “Kadınlar söylemeli, yapmalı, hissetmeli ve tam olarak istedikleri gibi olmalıdır. Onlara hayatlarını nasıl yaşayacaklarını, nasıl s**t yapacaklarını söyleyen başka kimse olmamalı” diye ekledi. “Bu beni o kadar kızdırıyor ki, bunun hakkında konuşmaya başlarsam durmayacağım. Erkekler kadınların seçimlerini yapmamalı – tüm söyleyeceğim bu.”


Kaynak : https://hollywoodlife.com/2022/05/23/cybill-shepherd-reacts-anti-abortion-laws/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir