Aile Meta’ya Dava Açtı, Instagram’ın Kızının Yeme Bozukluğuna Neden Olduğunu İddia Etti


Aile, Alexis’in sosyal medya bağımlılığı kötüleştikçe, onun “uykusuz hale geldiğini, endişelendiğini ve çevrimiçi olarak birden fazla hesap işlettiğini bilmeyen ailesine yaptıklarından dolayı suçluluk duyduğunu” iddia ediyor.

Ayrıca, “Instagram’ın bağımlılık yaratan tasarım ve ürün özellikleri” nedeniyle, “ebeveynleriyle olan ilişkisinin büyük ölçüde zarar gördüğünü” ve bunun genellikle “onun ve cihazlarının ailesine karşı” olduğunu hissettiğini de eklediler.

Instagram’ın Alexis’in beslemesine “aşırı kilo verme içeriği” koymasının bir sonucu olarak, ailesi onun “kilosuna takıntılı hale geldiğini” iddia ederek, “En başından beri, Alexis’in Keşfet sayfası aşırı ince modeller ve kalçalardan başka bir şeyle doluydu. boşluklar.”

2018’de davada “kendine güvenen ve mutlu bir çocuk” olarak tanımlanan Alexis, depresyon, anksiyete ve iştahsızlık nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Aile, bunun doğrudan “Instagram’ın etkileşimi artırma çabasıyla kendisine sağladığı ve acımasızca tanıttığı zararlı içerik ve özelliklerin” doğrudan bir sonucu olduğunu iddia ediyor.

Dava, Alexis’in hastaneye kaldırılmasının ardından “profesyonel danışmanlık, yatan hasta programları, ayakta tedavi programları ve yeme bozukluğu programlarından geçtiğini ve muhtemelen hayatının geri kalanında bir hizmet köpeği şeklinde yardıma ihtiyaç duyacağını” iddia etti.

Belgeler, “Doktorlarıyla sürekli iletişim halinde kalmalı ve her gün iyileşmek için savaşmalı” diye devam etti. “Alexis, Instagram’ın yaptıkları yüzünden kalıcı zihinsel ve duygusal zarar görecek.”


Kaynak : https://www.eonline.com/news/1333939/meta-sued-by-family-claiming-instagram-caused-daughter-s-eating-disorder-and-self-harm?cmpid=rss-000000-rssfeed-365-topstories&utm_source=eonline&utm_medium=rssfeeds&utm_campaign=rss_topstories

Yorum yapın

SMM Panel