Adnan Syed’e Karşı Kapatılan Cinayet Davası Rehberi


Syed’in cinayet davasında ifade verdikten sonra, Wilds anonimliğe çekildi ve kayıtlara geçen röportaj taleplerini reddetti. Seri. Aralık 2014’te, podcast’in sezonunun bir finali yayınlandıktan sonra, şunları söyledi: Kesmek halka açık ilk röportajında ​​Sarah Koenig’in kendisini “şeytanlaştırdığını” hissettiğini söyledi.

Wilds, kovuşturma için önemli bir tanık olurken, savunma kendini korumak için yalan söylediğini iddia etti. Koenig, günün sonunda görünmeyen Adnan’ın neden sorusunu gündeme getirecekti. o Jay’e yakın olsaydı, bir cesedi gömmek için ondan yardım isterdi. Ayrıca Jay’in hikayesindeki dedektiflerle yaptığı iki görüşme ile duruşmadaki ifadesi arasındaki tutarsızlıklar hakkında konuşmak için çok zaman harcadı.

Syed’i yargılayan Kevin Urick, “İnsanlar, gerçek dünyadaki davaları denediğimizi anlamalı,” dedi. The Intercept’e anlattı Jay’in hikayesinin defalarca değiştiği sorulduğunda. “Biz tanıklarımızı buldukça alıyoruz. Adnan’ın suç ortağı olarak Jay’i biz seçmedik. Adnan Jay’i seçti. Unutma, Jay burada suç işledi. Cinayetten sonra suç ortağı oldu. Çok ciddi bir suç… İnsanlar aynı hikayeyi çok nadiren aynı şekilde iki kez anlatabilirler. Anlatsalardı bundan çok şüphelenirdim çünkü bu sanki prova edilmiş gibi görünürdü.”

Wilds, “Eşim bu davaya dahil olduğumu biliyor” dedi. “Sonunda polisle işbirliği yapıp ifade verdiğim için, evde beni muhbir olarak gören ve bana zarar verecek insanlar olduğunu biliyorum. Bu yüzden, çoğunlukla, mahremiyetimiz konusunda gerçekten koruyucu olduk.”

The Intercept’e Syed’in Hae’nin cesedini ilk kez Best Buy otoparkında değil, Wilds’ın büyükannesinin evinin dışında arabasının bagajında ​​gösterdiğini söyledi. Seri. Ancak Wilds, Lee’yi öldürme eylemiyle hiçbir ilgisi olmadığında ısrar etti.

“Bu adamın büyükannemin evinin önüne geldiği, bagajı patlattığı ve ölü kız arkadaşını bagaja koyduğu gerçeğini değiştirecek hiçbir şey yok” dedi. “Onu masum kılacak hiçbir şey beni kapsamıyor. Hae benim evime gelmeden önce ölmüştü. Adnan’ı masum yapan hiçbir şey beni içermiyor. Buna dahil olduğum belirli bir nokta var. Daha önce ne oldu? bu, bilmiyorum.”


Kaynak : https://www.eonline.com/news/1350462/a-guide-to-the-dismissed-murder-charges-against-adnan-syed-digging-into-serial-s-latest-chapter?cmpid=rss-000000-rssfeed-365-topstories&utm_source=eonline&utm_medium=rssfeeds&utm_campaign=rss_topstories

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir