Adnan Seyit kimdir? ‘Seri’ Podcast Konusu Hakkında Bilinmesi Gereken 5 Şey – Hollywood Life


Adnan Seyid


Galeriyi görüntüle

İmaj Kredisi: JIM LO SCALZO/EPA-EFE/Shutterstock

Adnan Seyid41 yaşındaki eski kız arkadaşını birinci dereceden öldürmekten hüküm giydi Hae Min Lee Şubat 2000’de ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Şimdi, karardan 22 yıl sonra serbest bırakıldı. Adnan’ın mahkumiyeti 19 Eylül 2022’de Baltimore Devre Mahkemesi Hakimi tarafından boşa çıktı melisa finn çünkü savunma ekibine Adnan’ın davası için ihtiyaç duydukları tüm kanıtların verilmediğine inanıyor. New York Postası. Ayrıca, davayla bağlantılı olan ve soruşturma dışı bırakılmayan iki şüpheli daha var.

Ayrıca, başına CNNAdnan’ın DNA’sı, test edilen Hae’nin vücudundan veya arabasından alınan 12 örneğin hiçbirinde bulunamadı. Haber, 2019 HBO belgesel dizisinde Adan’ın avukatlarından biri tarafından açıklandı. Adnan Syed’e Karşı Dava. Peki, 22 yıldır potansiyel olarak haksız yere hapsedilen adam kim? Adnan Syed ve davasıyla ilgili beş gerçeği öğrenmek için okumaya devam edin.

Adnan Seyid
Adnan Syed, 19 Eylül 2022’de Baltimore’da bir yargıcın cinayet mahkûmiyetini bozmasının ardından Baltimore Devre Mahkemesi’nden ayrıldı (Fotoğraf: JIM LO SCALZO/EPA-EFE/Shutterstock)

Adnan Tamamen Özgür Değil

Adnan, henüz 17 yaşındayken tutuklandığından beri masumiyetini koruyor. Ve şimdi hapisten çıkmış olmasına rağmen, tamamen özgür bir adam değil. Adnan’ın serbest bırakılması, Yargıç Phinn’in Adnan’ın davasının adil olmadığı inancına dayanıyor ve savcıların davayı reddetmek veya yeni bir dava talep etmek için 30 günleri var. Şimdilik, GPS izlemeli bir ayak bileği monitörü takması gerekiyor.

Baltimore Eyaleti Savcısı, “Henüz Adnan Syed’in masum olduğunu beyan etmiyoruz” Marilyn Mosby başına yaptığı açıklamada, CNN. Ancak hakkaniyet ve adalet adına yeni bir yargılanma hakkına sahip olduğunu beyan ediyoruz” dedi.

Adnan, Serbest Bırakılmasına Hoş Bir Şaşırdı

Adnan’ın avukatı “Gerçek olduğuna inanamadığını söyledi” Erica Suter mahkumiyetinin düşmesinden sonra gazetecilere verdiği demeçte, New York Postası. Annesi, en azından geçici olarak oğluna kavuştuğu için çok heyecanlıydı ve ona sıcak bir şekilde sarıldığında yüzünde kocaman bir sırıtışla fotoğraflandı.

Adnan’ın Davası Popüler Bir Podcast’in Merkezindeydi

Adnan’ın davası ilk kez 2014 yılında dizinin ilk sezonuna konu olduğu zaman ün kazandı. Sarah Koenig‘nin gerçek suç podcast’i, Seri. Sarah davasını araştırdı ve Adnan’ın savunmasında ve aleyhinde kullanılan delillerde hatalar buldu. Dava, 12 bölümlük gerçek suç dizisi sayesinde büyük ilgi gördü ve hatta bir ödül kazandı. Peabody Ödülü, Gardiyan. 2016’da, Sarah’ın podcast’i iTunes’da patladıktan kısa bir süre sonra, bir alt mahkeme yargıcı hareket etti Yeniden yargılama için, ancak bu sonunda Maryland yüksek mahkemesi tarafından reddedildi.

Adnan Seyid
2016’da yeniden yargılama için yapılan duruşmaların ardından yetkililer Adnan Syed’e adliyeden eşlik ediyor (Fotoğraf: Karl Merton Ferron/TNS/Newscom/MEGA)

Herkes Mutlu Değil Adnan Hapisten Çıktı

Adnan’ın mahkumiyeti konusunda şüpheleri olan pek çok kişi onun özgür bir adam olma şansına sahip olmasından memnun olsa da, kurbanın 1999’da boğularak öldürülen erkek kardeşi “ihanete uğramış” hissediyor. Posta. “Bu benim için bir podcast değil. Bu gerçek hayat,” dedi 19 Eylül’deki duruşmada.

Maryland’in eyalet avukatı, kardeşin hayal kırıklıklarını anladığını, ancak Adnan’ın masumiyetini kanıtlamak için adil bir şansı daha hak ettiğini söyledi. Bir basın brifinginde, “Ceza adaleti sisteminin yöneticisi olarak eşitlik, adalet ve hakkaniyeti sağlamanın önemini de anlıyorum” dedi. “Bu, davalının da hakkıdır.”

Adnan Baltimore’dan

Adnan, 21 Mayıs 1981’de Baltimore, Md.’de doğdu. Güneş. O Müslüman ve atalarının kökleri Pakistan’da.


Kaynak : https://hollywoodlife.com/feature/who-is-adnan-syed-4847212/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir