Abbott Elementary’den Quinta Brunson, Emmy Ödülünü Kazanarak Tarih Yazdı


Quinta BrunsonEmmy galibiyeti tarihin bir yanıyla geldi.

bu Abbott İlköğretim Okulu Yaratıcının Komedi Dizisinde En İyi Yazma dalında kazandığı zafer, onu ödülü kazanan üçüncü Siyah yazar ve ikinci Siyah kadın yazar yaptı.

Önceden, Larry Wilmore 2002 yılında kategoriyi kazandı Bernie Mac Şovu ve Lena Waithe Emmy’yi eve götürdü Hiçbirinin Ustası 2017 yılında paylaştığı bir ödül Aziz Ansari.

Kabul konuşması sırasında Quinta, Larry’ye “Bana onun kadar iyi televizyon yazmayı öğrettiği için Larry Wilmore’a teşekkür etmek istiyorum” diye bağırdı.

Quinta ayrıca ailesine ve iş arkadaşlarına büyük teşekkür etme fırsatını kullandı.

“Anneme, babama, erkek ve kız kardeşlerime, kuzenlerime teşekkür etmeliyim” dedi, “Kuzenlerime, amcalarıma ve teyzelerime isim vermeye çalışsaydım sonsuza kadar burada olurduk. Kocam ve inanılmaz oyuncu kadrosu ve şovum bana yardım ettikleri için Bu şovu yapmak ve pilotu yapmak için teşekkür ederim.”


Kaynak : https://www.eonline.com/news/1345995/abbott-elementary-s-quinta-brunson-makes-history-with-first-emmys-win?cmpid=rss-000000-rssfeed-365-topstories&utm_source=eonline&utm_medium=rssfeeds&utm_campaign=rss_topstories

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir