7 Kız ve Erkek Kardeşiyle Tanışın – Hollywood Life


7 Kız ve Erkek Kardeşiyle Tanışın – Hollywood Life


Galeriyi görüntüle

Resim Kredisi: Shutterstock

“Annemin bebeği olduğunda hiç doktoru olmadı” Loretta Lynn yayınlanan 2007 makalesinde yazdı Esquire. “Beni ve çocukları büyükbabamın yanına gönderirdi ve ben eve dönerdim ve orada bir bebek olurdu. ‘Anne, bu bebek nereden çıktı?’ derdim. ‘Bir kadın onu terk etti’ derdi. Bir keresinde babama dedim ki, ‘Baba ben nereden geldim?’ ‘Ben bir lahana yaprağı aldım ve sen altındaydın’ dedi.” Loretta’nın babası çok lahana topladı çünkü country müzik efsanesinin yedi kardeşi var.

melvin ağ ve Clara Marie Webb’in fotoğrafı. (kızlık Ramey) ‘ın en büyük çocuğu Melvin “Genç” Webb. 14 Nisan 1932’de doğan Loretta, en büyük kızı ve ikinci çocuğu, ardından Herman Webb, Willie “Jay” Lee Webb, Donald Ray Webb, Peggy Wright, Betty Hopkins, ve kristal gay. Loretta’nın akraba dediği kişiler hakkında daha fazla bilgi edinin.

7 Kız ve Erkek Kardeşiyle Tanışın – Hollywood Life
Peggy Sue, Crystal Gayle ve Loretta Lynn (Shutterstock)

Melvin Webb

4 Aralık 1929’da doğdu Geniş Açık Ülke“Junior” adında bir kadınla evlendi Bonnie Faye, ve birlikte dokuz çocukları olduğu bildirildi. 1 Temmuz 1993’te 63 yaşında vefat eden Melvin ne yazık ki artık aramızda değil.

Herman Webb

Herman Webb 3 Eylül 1934’te doğdu ve 83 yaşına kadar yaşadı. Doğu Kentucky’deki Van Lear’da, kendisinin, Loretta’nın ve kardeşlerinin büyüdüğü Butcher Hollow çiftliğinin yakınında, evinin yakınında yaşadı. yukarı.

Babaları bir maden işçisi olarak çalışırken, aile “tepedeki kulübelerinde” yaşıyordu. Loretta evlendiğinde 15 yaşında evi terk ederken, Herman 28 Temmuz 2018’deki ölümüne kadar Van Lear’daki Webb’s Grocery’de çalıştı. Geniş Açık Ülke. Eşiyle birlikte üç kızını geride bıraktı patsy Jean, altı torun ve dört büyük torun.

Willie “Jay” Lee Webb

Ailesinde müzik yeteneğine sahip tek kişi Loretta değil. Küçük kardeşi Willie “Jay” Lee Webb, başarılı bir country şarkıcısıydı. Jay Lee Webb adı altında, en çok Loretta’nın 1967 hit şarkısına bir geri arama şarkısı olarak yazılan “I’ve Come A-Drinkin’ (Senin Gibi Yıpranmış Bir Eşe)” 1967 şarkısıyla tanınıyordu. “Eve İçerek Gelme.” Jay, Nashville bölgesinde kendi grubunu yönetti. Bütün müziklerve kısa bir süre Loretta ve turne grubuyla çalıştı.

İki kez evlendi, ilki Louis Davis (1961-1963) ve daha sonra Lou Anne Robinson. Louise, Jay’in ilk çocuğunu doğurdu. Yvonne Clara Webb, 1962’de, ancak küçük yürümeye başlayan çocuk o yıl sonra kötü bir hastalıktan sonra öldü. Lou Anne ve Jay’in birlikte iki çocukları oldu. 1996 yılında pankreas kanseriyle mücadele ettikten sonra 59 yaşında vefat etti.

7 Kız ve Erkek Kardeşiyle Tanışın – Hollywood Life
Loretta Lynn (Shutterstock)

Donald Ray Webb

Webb’in daha az tanınan çocuklarından biri olan Donald Ray Webb (2 Nisan 1941 doğumlu), müzik işiyle flört etti. Kız kardeşi Crystal Gayle, yazdığı “Clock on the Wall” şarkısını kaydetti ve bu ona çok gurur verdi. Bir listeye göre McDonald Cenaze Evleri’nde, hevesli bir balıkçı ve mantar avcısıydı. 13 Ekim 2017’deki ölümüne kadar Wabash, Indiana’da yaşadı.

Kardeşleri de dahil olmak üzere Donald, eşi tarafından yaşatılmıştır. debra, iki kızı, bir oğlu ve bir üvey kızı.

Peggy Wright

25 Mart 1943’te doğan Peggy Sue Wright, Loretta ve Jay’i Nashville’e kadar takip etti. Çocukken, 60’ların ve 70’lerin çoğunu ailesiyle birlikte sahne alarak geçirdi. Loretta’nın şovunda öne çıkan bir şarkıcı olduktan sonra (“Don’t Come Home-A-Drinkin’”i Loretta ile birlikte yazdı), ilk solo kaydını 1969’da “I’m Dynamite” ile yaptı. Bütün müzikler. 1970’lerde bir dizi küçük hit aldı. 1980’lerin ortalarında, küçük kız kardeşi Gayle için arka plan şarkıcısı ve kostüm tasarımcısı olarak sahne almaya başladı.

Peggy Sue iki kez evlendi – önce 1964’te Doublas Wells ve ardından Sonny Wright ile. Birlikte bir çocukları vardı, 1991’de kocası tarafından ne yazık ki öldürülen bir kızı.

Betty Ruth Hopkins

5 Ocak 1946’da doğan Betty Ruth Webb, Webb çocuklarının en küçüğüdür. Hakkında çok az şey bilindiği için aralarında en özel olanı o oluyor. Diğer kız kardeşlerinin aksine, Betty spot ışıklarının dışında kaldı ve sadece aile etkinliklerinde kardeşlerine katıldığında halkın dikkatini çekti.

7 Kız ve Erkek Kardeşiyle Tanışın – Hollywood Life
Loretta Lynna (Shutterstock)

kristal gay

9 Ocak 1951’de doğdu, Brenda Webb sahne adıyla daha iyi bilinir, kristal gay. Müzikle ilgilenen diğer kardeşleri gibi, Crystal da müzik zaferine olan tutkusunun peşinden gitti. 1970’lerde ve 80’lerde başarıyı yakaladı ve o zamanın en başarılı crossover sanatçılarından biri olarak kabul ediliyor. İlk büyük hiti 1975’teki “Yine Yanlış Yol”du ve 1977’deki “Don’t It Make My Brown Eyes Blue” ile zirveye ulaştı. On yıl boyunca liste şarkıları yayınlamaya devam etti ve 1978’de En İyi Kadın Ülke Vokal Performansı için Grammy kazandı. Gayle, aynı zamanda imzası haline gelen yere kadar uzanan saçları ile tanınır.

Gayle, 2017’de Loretta ile dedikodulu bir rekabeti tartışırken, “Biliyorsun, kız kardeşime bakıyorum” dedi. çizme. “İkimizin de farklı şekillerde kusurları var ama bunların ne olduğunu söylemeyeceğiz, anlıyor musun? Ama yani birbirimizi seviyoruz… Göz ardı ediyoruz [the differences]”


Kaynak : https://hollywoodlife.com/feature/loretta-lynn-siblings-4840440/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir