5. Bölüm Özeti – Hollywood Life


sarıtaş


Galeriyi görüntüle

Resim Kredisi: Paramount Ağı

5.Bölüm sarıtaş 5. sezon başka bir geri dönüşle başlar. John, Rip ve Rowdy ile yola çıkmak üzeredir. Beth yürür ve Rowdy bir öpücük isteyerek şutunu çeker. Beth struts, Rowdy’yi geçerek doğrudan Rip’e gitti. Rip’e dikkatli olmasını söyler. Döndüğünde görüşürüz, diyor Beth. Rip, “Beni bulmak zor değil.”

Günümüzde, Beth hala geçmişe takıntılıdır. “Hiç bizi düşünüyor musun?” Beth, Rip’e sorar. “Düşündüğüm tek şey biziz” diye yanıtlıyor. Çocukluklarından bahsediyor. “Şimdiyi düşünüyorum. Yarını düşünüyorum ama dünü pek düşünmüyorum,” diyor Rip. Beth, “beni yiyen dündür” diye itiraf ediyor.

sarıtaş
Beth ve John 5. bölümde. (Paramount Network)

Beth, Summer’a merhamet göstermesi konusunda babasıyla yüzleşir. John, Summer’ın cezasını yalnızca hafiflettiğini ve geri kalanı için ev hapsinde olduğunu açıklıyor. Konu kontrolden çıkarsa ölü kurtların durumunu anlamak için Summer’ı kullanabileceğini düşünüyor. Beth, günün sonunda bunun çok kötü bir fikir olduğuna inanıyor.

Jamie Kendine Daha Büyük Bir Çukur Kazıyor

Monica, Kayce’nin ön verandada ağladığını keşfeder. Monica, hayatı ve bu dünyadaki yeri hakkında endişelendiğini itiraf ediyor. Monica, Kayce’nin işini bırakmasını istemez ama Kayce işin aralarına girmesini de istemez. Monica, Kayce’ye John’un aradığını ve onları toplantıya davet ettiğini söyler. Monica bunun hepsi için iyi bir mola olacağını düşünüyor.

Beth, Rip’i toplantı için her şeyi bir araya getirmeye çalışırken bulur. Kendi kendine gitmeyi düşünmeye başlar. Rip ciddi olduğunu düşünmüyor çünkü at sırtında 2 gün ve lüks olmayan tanımı. Beth savunmaya geçer ve Rip’in ondan gitmesini istemesini bekler.

Jamie başını belaya sokmanın yollarını bulmaya devam ediyor. Sarah ofisine gelir. Aralarında yaşananların profesyonelce olmadığını söylüyor. Sarah, Jamie’ye aralarında olup bitenden geri adım atması konusunda seslenir. Jamie, Sarah ile bir ilişkisi olması onu Piyasa Hisse Senetleri karşısında devleti temsil etmekten alıkoyacağından, Sarah’nın gizli amaçları olduğunu açıkça düşünüyor.

sarıtaş
Rip ve John 5. bölümde. (Paramount Network)

Jamie, devletin dava için dışarıdan bir avukat tuttuğuna dikkat çekiyor, bu yüzden planı buysa, başarısız oldu. Jamie (ve geri kalanımız) Sarah’nın neyin peşinde olduğundan pek emin değiliz ama bundan biraz zevk almasını sağlayacak. Jamie’nin devlet dairesinde seksi iç çamaşırlarıyla hava atıyor.

Beth ve Summer Kanlı, Acımasız Bir Dövüş Yaşıyor

Dutton’lar, Summer ve John’un asistanıyla birlikte John, Beth, Rip, Carter, Kayce, Tate ve Monica ile bir aile yemeği yer. Beth, Summer’ı kızdırarak akşam yemeğini tuhaf hale getirmekten çekinmez. Yaz kendine hiç yardım etmez ve Gator’u servis ettiği et hakkında sorguya çeker. Bir noktada Monica gülmeye başlar çünkü tüm durum çok tuhaftır.

Beth, Summer’dan dışarı çıkmasını ister. Hemen Summer’a tokat atıyor. sert. Summer karşılık verir ve Beth’e “kendini beğenmiş, şımarık, 40 yaşında bir ergen” der. Çimenlikte acımasız, yere serilmiş, sürüklenen bir kavgaya tutuşurlar. John, bunu sistemlerinden çıkarma zamanının geldiğini düşünüyor.

Rip, “Kızınızın sisteminden hiçbir şey çıkmıyor, efendim,” diyor. Dışarıda Beth ve Summer’ı kontrol etmek için ayağa kalkar. Mücadele hala güçlü bir şekilde devam ediyor. Rip, aptalca davrandıkları için onları azarlar. “Fikrine saygı duyması için diğerini yeneceğini mi sanıyorsun?” onlara sorar. Ayrıca Beth’e bunların gerçekten Carter’a öğretmek istediği türden davranışlar olup olmadığını sorar.

Rip, Summer’ı da kolay kolay bırakmaz. Ona “kapa çeneni ve teşekkür et” demesini ya da gitmesini söyler. İkisinin de geçinmenin bir yolunu bulması gerektiğini vurguluyor. Mesele şu ki, ikisi de bırakmak istemiyor. Rip onları eski moda gitmeye zorlar, yumruk yumruk. Summer ağlamaya başlayana kadar yumruk atmaya devam ederler. Ateşkes ilan ederler ve ardından Beth ona yardım eder.

sarıtaş
Kayce 5.bölümde. (Paramount Network)

“Bu benim kahrolası evim. Bana ve içindeki herkese saygı göstereceksin,” diyor Beth, Summer’a. Summer da alkışlıyor, “Ne saygısı görüyorum?” Beth, “Ne verirsen onu alırsın” diye yanıt verir. Eve dönerlerken Summer, ikisinin de temizlenmesi gerektiğini düşünür. Beth yaptığından saklanmaz. “Bırak baksınlar” diyor.

Ama herkes aynı şekilde hissetmiyor. Herkes yemek masasına döndüğünde, John onlara bakmaya dayanamadığı için herkesi mazur görür. Akşam yemeğini bitirirken Beth bir diş çeker.

John Çocukları Hakkında Açılıyor

John ve Rip, Beth ve Summer arasındaki acımasız kız kavgasından sonra konuşur. John, Beth’in yaşlandıkça daha da vahşileştiğini düşünüyor. John, “Bu kadar özgür olmak nasıl bir duygu olmalı” diyor. Rip’e özlediği bir çocuğu (Lee), acıdığı bir çocuğu (Kayce) ve pişman olduğu bir çocuğu (Jamie) olduğunu söyler. “Ama o kıza, o çocuğa gıpta ediyorum,” diyor John.

Ertesi sabah erkenden Summer, John yokken ne yapacağını bilmediğini itiraf eder. Beth, Summer’a çiftlikte yürüyüş yapmasını tavsiye eder. Dutton’ları daha iyi anlamasına yardımcı olabilir. Monica, Kayce ve Tate’e veda ederek Kayce’ye sahip oldukları tek erkek olduğu için oğullarına “bakmasını” söyler. Kayce, Monica’ya “Evet, bunu düzelteceğiz,” dedi.

John, toplanma yolunu açar. Monica onların gidişini izlerken ağlar. Monica, Summer’a gözyaşları içinde, “Ailenin atını alıp gitmesini izlemek seni ağlatmıyorsa, muhtemelen yapmamalısın,” diyor.


Kaynak : https://hollywoodlife.com/2022/12/04/yellowstone-beth-summer-fight-season-5-episode-5-recap/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir