2022 Oscar Ödülleri’nden Tüm Şaşırtıcı Anlar


Her ödül sezonunda bir konuşma katili doğar ve bu yıl kürsünün titanı Troy KotsurUzun kariyerinin en büyük sezonunu En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülüyle kapatan KODAtüm ailenin kulakları olarak hizmet eden işiten kızının şehir dışında hayallerini takip etmesine izin vermekle mücadele eden kariyerli bir balıkçıyı canlandırdı.

Sunucu ve geçen yılın En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Youn Yuh-jung kazananı imzaladı ve onu duyurdu ve ASL’de yaptığı konuşmada Kotsur’un heykelini tutmaktan mutlu oldu, bu da seyircilerden imzalı alkışlar ve birçok yüzlerde gözyaşlarıyla sonuçlandı.

“Filmimizin gerçekten şaşırtıcı, KODA, Kotsur, bir tercüman aracılığıyla tüm dünyaya ulaştı” dedi. Hatta Beyaz Saray’a kadar ulaştı.” Biden’lara bazı “kirli işaret dili öğretmeyi planladı, ama marlee matlin davranmamı söyledi. “Merak etme Marlee, bugün konuşmamda hiç F-bombası bırakmayacağım.”

Filmde karısını oynayan Matlin, 1986’da En İyi Kadın Oyuncu Oscar’ını kazanan ilk sağır sanatçı oldu. Daha Küçük Bir Tanrı’nın Çocuklarıve Kotsur sadece ikinci.

Ayrıca, bir araba kazasında boyundan aşağısı felç olan ve artık iletişim kuramayan merhum babasının tanıdığı en iyi imzacı olduğunu da paylaştı. Kotsur, “Baba, senden çok şey öğrendim” dedi. “Seni her zaman seveceğim, sen benim kahramanımsın. Sadece bunun sağırlar topluluğuna, CODA topluluğuna ve engelliler topluluğuna adandığını söylemek istedim. Bu bizim anımız.”

Beklemek, sen ağlamak?! Biz de ağlıyoruz!


Kaynak : https://www.eonline.com/news/1324748/all-the-jaw-dropping-moments-from-the-2022-oscars?cmpid=rss-000000-rssfeed-365-topstories&utm_source=eonline&utm_medium=rssfeeds&utm_campaign=rss_topstories

Yorum yapın