2022 Met Gala’da En İyi Giyinenler


Met Gala gibi bir kırmızı halı yok.

2 Mayıs’ta tüm gözler, dünyanın en büyük yıldızlarında en abartılı tasarımcı modalarının sergilendiği New York’taki Metropolitan Sanat Müzesi’nin merdivenlerine dikildi.

Bu 2022 teması “Amerika’da: Bir Moda Antolojisi” idi. buna göre moda, Met’in “ülkemizin tarihine düşünceli bir saygı duruşu”. Tema, müzenin sergisinin ikinci bölümü olan “In America: A Lexicon of Fashion.”

Bu yıl Met Gala’nın kıyafet kodu New York’un Gilded Age, 1870 ile 1890 arasındaki dönemden esinlenerek “Gilded Glamour” idi ve yıldızlar kesinlikle hayal kırıklığına uğratmadı. Birçoğu gösterişli ve parlak temaya bağlı kalırken, diğerleri kuralları çiğnedi, ancak yine de kırmızı halıya hükmetti.

Etkinlik eş başkanı Blake Livley Met’in ünlü basamaklarını, Lorraine Schwartz tacı, çarpıcı damla küpeler ve opera boyu eldivenlerle tamamlanan, dudak uçuklatan, mimariden ilham alan Versace Atelier elbisesiyle çıktı.


Kaynak : https://www.eonline.com/news/1328519/blake-lively-kim-kardashian-and-more-best-dressed-at-the-2022-met-gala?cmpid=rss-000000-rssfeed-365-topstories&utm_source=eonline&utm_medium=rssfeeds&utm_campaign=rss_topstories

Yorum yapın