2 Evliliği Hakkında Bilinmesi Gereken Her Şey – Hollywood Life


2 Evliliği Hakkında Bilinmesi Gereken Her Şey – Hollywood Life


Galeriyi görüntüle

Resim Kredisi: Shutterstock

Paul Newman ikinci karısıyla inanılmaz bir aşk hikayesi var Joanne Woodward altı bölümlük yeni belgeselde sergileniyor Son Film Yıldızları. Yönetmenliğini üstlendiği HBO filmi Ethan Hawke, Hollywood efsanelerinin yarım asır süren ilişkisine yakından bakıyor. Hawke, “Yaptıkça onlara daha çok aşık oldum” dedi. Turner Klasik Filmleri ev sahibi Ben Mankiewiczbaşına CBS Haberleri. “Onları ne kadar önemserseniz, hikayenin hakkını vermek o kadar çok istersiniz.”

2 Evliliği Hakkında Bilinmesi Gereken Her Şey – Hollywood Life
Hollywood’un kalp hırsızı Paul Newman iki kadınla evliydi: Joanne Woodard ve Jackie Witte. (Eric Carpenter/Mgm/Kobal/Shutterstock)

Paul, filmdeki ikonik rolleriyle bir matine idolü olurken Butch Cassidy ve Sundance Kid, Sıcak Teneke Çatıdaki Hustler ve Kedi, Tinseltown çiftleri için standardı kırdığı için hayranların ilgisini çeken Joanna ile olan kalıcı evliliğiydi. Ancak Joanne’e karısı diyebilmesi için ilk evliliğini bitirmesi gerekiyordu. Jackie Witte. Aşağıda, geç kalp hırsızının kalbini çalan bu harika kadınlar hakkında daha fazla bilgi edinin.

Jackie Witte

Paul, 26 Ocak 1925’te Ohio, Cleveland’ın bir banliyösü olan Shaker Heights’ta doğdu. Ohio Üniversitesi’nde bir süre okuduktan sonra, İkinci Dünya Savaşı’nda telsiz operatörü olarak görev yaptığı Deniz Kuvvetleri’ne girdi. Görevlerinden sonra eve döndü ve 27 Aralık 1949’da ilk karısı Jackie ile evlendi. Çift, hem oyuncuydu hem de oğullarını karşılamadan önce zanaatları üzerinde çalıştılar. Scott 1950’de kızım suzan 1953’te ve adında başka bir kızı Stephanie bir yıl sonra.

Paul, kariyerinin başında iş bulmak için mücadele ederken, Broadway’de birkaç rol aldığında sonunda altın madalya kazandı. İlk filmlerinden biri, bir yedeği olarak konser veriyor. Piknik, aynı zamanda bir aktris olan Joanne ile ilk tanıştığı yerdi. Aşk ilişkileri sonunda Paul ve Jackie’nin 1958’de boşanmasına yol açacaktı.

Joanne Woodward

2 Evliliği Hakkında Bilinmesi Gereken Her Şey – Hollywood Life
Paul Newman ve Joanne Woodward 1958’de evlendi. (Shutterstock)

27 Şubat 1930’da Georgia’da doğan Joanne, eğitimine Actor’s Studio’da devam edeceği New York’a taşınmadan önce Louisiana Eyalet Üniversitesi’nde oyunculuk eğitimi alacaktı. Kısa süre sonra küçük ekranın sevgilisi haline geldi ve televizyon yapımlarında rol aldı. Goodyear Oyun Evi ve Hitchcock Hediyeleri. 1957’lerde birden fazla kişiliğe sahip bir kadını canlandırdığı için hem izleyicileri hem de eleştirmenleri hayrete düşürdüğü filme aktarılan yıldız yetenekleri. Havva’nın Üç Yüzü. Rol, Joanne’e üç kez daha aday gösterildiği En İyi Kadın Oyuncu dalında Akademi Ödülü kazandıracaktı.

Paul’ün Jackie’den boşanması kesinleştikten sonra, o ve Joanne 29 Ocak 1958’de evlendi. Çift, dramadan başlayarak bir dizi filmde birlikte rol alacaklardı. Uzun Sıcak Yaz. Diğerleri dahil Bayrağı Toplayın Çocuklar! (1958), Terastan (1960), Paris Mavileri (1961) ve Yeni Bir Aşk Türü (1963).

Güçlü çift, kariyerlerinin zirvesinde birlikte üç kızı karşıladı: Elinor Teresa “Nell” (1959), melisa stewart (1961) ve Claire Olivia “Clea” (1965). Hollywood çiftlerinin statükosuna meydan okuyacaklar ve Paul’ün 26 Eylül 2008’de akciğer kanserinden ölümüne kadar 50 yıl evli kalacaklardı. Joanne şu anda Westport, Connecticut’ta ikamet ediyor.


Kaynak : https://hollywoodlife.com/2022/07/23/paul-newman-wife/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir